Mienie przesiedlenia

W ramach naszej działalności oferujemy pełen zakres usług z zakresu mienie przesiedlenia. Nasz zespół to wykwalifikowani specjaliści, którzy doskonale znają wszelkie procedury obowiązujące w prawie międzynarodowym.

Na mocy rozporządzenia Rady/WE/Nr 1186/2009 z dnia 16 listopada 2009 roku w życie weszła ustawa, która warunkuje wspólnotowy system zwolnień celnych. W związku z tym, by towary przywożone do Polski mogły być zwolnione ze zobowiązać celnych, konieczne jest zgłoszenie ich do procedury tzw. mienia przesiedlenia.

Do mienia przesiedlenia można zaliczyć m.in.:

  • pojazdy: rowery, motocykle, samochody, samoloty prywatne, przyczepy samochodowe i campingowe
    łodzie
  • przedmioty wchodzące w skład gospodarstwa domowego
  • zwierzęta domowe i wierzchowe
  • instrumenty muzyczne oraz przedmioty umożliwiające wykonywanie zawodu
    tzw. majątek ruchomy, np. rzeczy osobiste, wyposażenie domu

Nasza firma organizuje kompleksowo procedurę mienia przesiedlenia, począwszy od załatwienia wszelkich formalności, po transport i ubezpieczenie całego towaru. Dokładamy wszelkich starań, by całość była przeprowadzona sprawnie, szybko i z zachowaniem wszelkich niezbędnych formalności.

Posiadamy rozbudowaną flotę pojazdów i kontenerów, które umożliwiają transport nawet wielkogabarytowych przedmiotów. Nasi specjaliści z przyjemnością doradzą klientom najlepsze rozwiązanie i przeprowadzą przez cały szereg wszelkich formalności.

Serdecznie zapraszamy do współpracy w ramach przeprowadzenia mienia przesiedlenia.