Mienie przesiedlenia

Mienie przesiedlenia

W ramach naszej działalności oferujemy pełen zakres usług związanych z odprawą mienia przesiedlenia. Nasz zespół to wykwalifikowani specjaliści, którzy doskonale znają wszelkie procedury obowiązujące w prawie międzynarodowym. Na mocy rozporządzenia Rady/WE/Nr 1186/2009 z dnia 16 listopada 2009 roku w życie weszła ustawa, która warunkuje wspólnotowy system zwolnień celnych. W związku z tym, by towary przywożone do Polski mogły być zwolnione ze zobowiązań celnych, konieczne jest zgłoszenie ich do procedury tzw. mienia przesiedlenia. Do mienia przesiedlenia można zaliczyć m.in.:


  • pojazdy: rowery, motocykle, samochody, samoloty prywatne, przyczepy samochodowe i campingowe łodzie,
  • przedmioty wchodzące w skład gospodarstwa domowego,
  • zwierzęta domowe i wierzchowe,
  • instrumenty muzyczne oraz przedmioty umożliwiające wykonywanie zawodu tzw. majątek ruchomy, np. rzeczy osobiste, wyposażenie domu.


Przeprowadzki zagraniczne (międzynarodowe)

Nasza firma organizuje kompleksowo procedurę mienia przesiedlenia, począwszy od załatwienia wszelkich formalności, po transport i ubezpieczenie całego towaru. Dokładamy wszelkich starań, by całość była przeprowadzona sprawnie, szybko i z zachowaniem wszelkich niezbędnych formalności. Pomagamy w przeprowadzkach zagranicznych i międzynarodowych. Posiadamy rozbudowaną flotę pojazdów i kontenerów, które umożliwiają transport nawet wielkogabarytowych przedmiotów. Nasi specjaliści z przyjemnością doradzą klientom najlepsze rozwiązanie i przeprowadzą przez cały szereg wszelkich formalności. Serdecznie zapraszamy do współpracy w ramach przeprowadzenia mienia przesiedlenia.Mienie przesiedleńcze z USA do Polski

Należy mieć na uwadze, iż mienie przesiedleńcze z USA do Polski mogą legalnie sprowadzić wyłącznie osoby, które przenoszą się do naszego kraju na stałe. Zmianę pobytu musi poprzedzać minimum roczny okres zamieszkania w USA lub kraju nieznajdującym się w strefie celnej Unii Europejskiej. Osoby przenoszące się do USA mogą bez płacenia cła przywieźć do Polski przeznaczony na własny użytek majątek ruchomy np. rower, samochód czy motor. Wszystkie sprzęty muszą posiadać udokumentowane użytkowanie przez minimum 6 miesięcy przed planowaną datą przenosin do Polski. Samochód musi być zarejestrowany w USA na osobę, która je przewozi w ramach mienia przesiedleńczego z USA do Polski. Oczywiście obowiązują normy ilościowe odnośnie przewozu rzeczy użytku osobistego np. dopuszczalny jest jeden samochód osobowy. Sprzęty będą zwolnione z cła wyłącznie pod warunkiem, iż nie zostaną sprzedane lub wynajęte w okresie roku. Mienie przesiedleńcze z USA do Polski można podzielić na kilka etapów i sprowadzać je do kraju w kilku partiach w okresie roku od daty przeniesienia do kraju.Mienie przesiedleńcze z Niemiec i innych państw członkowskich Unii Europejskiej

Wszystkie towary przewożone na teren Polski z terytorium innych państw należących do UE nie muszą być zgłaszane do oclenia i nie wymagają uiszczania dodatkowych opłat. Oczywiście w przypadku przywozu samochodu, należy posiadać dokumentację, świadczącą o tym, że auto było używane na terenie np. Niemiec przez okres minimum 6 miesięcy. Należy także zagwarantować, iż samochód nie zostanie sprzedany lub wynajęty w ciągu roku od dnia, gdy został przywieziony z Polski. Nasza firma posiada kontenery i pojazdy, które umożliwiają bezpieczny i sprawny transport mienia przesiedleńczego z Niemiec lub z każdego innego kraju należącego do Unii Europejskiej. Pomagamy w załatwieniu wszystkich niezbędnych formalności i dokumentacji. Zapewniamy ubezpieczenie mienia przesiedleńczego i pomagamy naszym klientom na wszystkich etapach międzynarodowej przeprowadzki zagranicznej.


Odpowiemy na Twoje pytania

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu z nami.